054-346-30-77

Home » הובלות - מאמרים » הובלות כיצד להתכונן

הובלות כיצד להתכונן

הובלות – מעבר לדירה חדשה יכול להיות פרק חדש מרגש גדול בחייו של אדם. אבל יום המעבר עצמו יכול גם להיות אחד הימים הקשים והמתסכלים ביותר. הכנה מתאימה למעבר, ושכירת שירותי חברת הובלות מיומנת ומקצועית, הופכת את התהליך לקל ויעיל יותר.

הכנת קופסאות אריזה מראש

הובלות עשויות לכלול עלויות בלתי צפויות רבות, שחלקן מיותרות לחלוטין. אחד מהם הוא קניית  תיבות אריזה או "קרטונים" בסלנג הישראלי. בכל סופרמרקט או חנויות ביגוד ניתן בקלות למצוא, במחסנים האחוריים, ערמות של אריזות ריקות.

חוקי המחזור החדשים מחייבים הפרדת הפסולת ולכל קניון יש את מכלי האיחסון לפסולת של קרטונים. שם ניתן למצוא סוגים וגדלים מגוונים של אריזות לשימוש חוזר, ללא עלות. הובלות דירות כרוכות באריזת פריטי ציוד רבים המשמשים בשגרת היומיום, לצד חפצים אישיים ופריטי ריהוט.

בגדים

את הבגדים כדאי לקפל בצורה נוחה לאריזה ולעטוף בניילון נצמד. אל תחששו לקפל את הבגדים לפני הגעת נציגי חברת הובלות, כך שהם יתפסו מקום קטן ככל האפשר. לאחר המעבר לדירה החדשה, תוכלו ליישר את הבגדים, לגהץ ולהחזירם למצבם הקודם.

ניילון נצמד הוא כלי עזר יעיל במהלך אריזת הבגדים. הוא מפחית את נפח הבגדים ושומר עליהם מפני לכלוך, אבק או פגיעה בבד.

שמירה על סדר בתהליך האריזה

אחד הדברים הקשים ביותר במהלך מעבר דירה הוא לשחזר לאחר המעבר את תכולת האריזות. אף פעם לא קל למצוא את הפריטים הדרושים לאחר שחברת הובלות פרקה את המטען בבית החדש. פתרון פשוט לכך הוא סימון כל קופסת אריזה בצבע, בהתאם קוד צבעים אותו תרשמו מראש.

לדוגמא: אדום מיועד לכלי מטבח שבירים, צהוב לספרים, ירוק לבגדי ההורים, כחול לבגדי הילדים וכן הלאה. בהתנהלות זו, מייד לאחר המעבר, תוכלו לדעת לאיזה חדר בבית מיועדת כל קופסא, ובכך להקל את תהליך פריקת האריזות וסידורן בבית החדש.

מסכי טלוויזיה

נחשבים לפריטים המשמעותיים, היקרים והרגישים ביותר בכל בית. מסכים רבים כיום מיוצרים בגדלים ענקיים ומאופיינים ברגישות לזעזועים. מומלץ לכסות ולעטוף את המסך באריזת הבועות, ולאחר מכן לעטוף בשכבת הגנה נוספת של שמיכות ומגבות.

חשוב לזכור להניח את המסך בצורה שטוחה וישרה, ולארוז אותו במארז מיוחד. זה שווה את המאמץ. אז בפעם הבאה בה אתם רוכשים מסך טלוויזיה, שמרו את האריזה המקורית לשימוש הובלות לדירה הבאה שלכם.

ריהוט. ארונות שבהם יש מגרות עם ידיות בולטות עשויים לגרום למעט בעיות בהעמסתם על משאית הובלות, והם מגדילים ללא צורך את נפח המטען. לכן מומלץ לפרק את ידיות המגרות וליצור ריבוע המאפשר העמסה קלה על משאית ההובלה, ומאפשר מקום פנוי לשאר החפצים.

הובלות חפצים שבירים

חפצים שבירים ויקרים. אחת הבעיות בתהליך הובלות הוא הצורך להגן על חפצים שבירים או רגישים, כגון צלחות, כוסות, אלבומי משפחה, ספרים חשובים ותמונות יקרות. לכן מומלץ לארוז חפצים אלו בצורה אנכית ובכך למנוע את סיכון השבירה או הפגיעה בהם.

תמונות ומראות. אם חשבתם שקשה להשאיר צלחות או כוסות שלמים במהלך הובלות, כנראה שעדיין לא ארזתם את המראות והתמונות. פריטים אלו יש לארוז בנפרד עם יריעת בועות, לסמנן בצבע המתאים לחפצים שבירים, תוך כיתוב ברור של המילה "שביר"! בשיטה זו נציגי חברת הובלות יעמיסו ויפרקו קופסאות אלו ביתר זהירות.

מצעים ומגבות. תופסים מקום רב בקופסאות שיכולות לשמש לאחסון חפצים אחרים. אך ניתן להשתמש בהם למטרה טובה אחרת במהלך המעבר, כגון להשתמש בהם לאריזת חפצים שבירים ובכך להפחית את נפח מטען הובלות ולחסוך את הצורך בשימוש בניירות אריזה או יריעות בועות.

Comments are closed.